تبلیغات
☆ششمین ستاره والیبال☆ - دور برگشت لیگ برتر والیبال/زرینی و نادی

☆ششمین ستاره والیبال☆

عشق من ...... ایران ......

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ ☆ششمین ستاره والیبال☆ خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

دور برگشت لیگ برتر والیبال روز یکشنبه 26 آذرماه با برگزاری 6 دیدار آغاز خواهد شد که نوید دهنده بازگشت هیجان این رشته ورزشی به سالن های ورزشی در شهرهای کشور است.

به گزارش ایلنا، شهرهای ارومیه، آمل، بندرعباس، گنبد، تهران و کاشان در نخستین هفته دور برگشت لیگ برتر والیبال میزبان این رقابت ها خواهند بود.

مهمترین بازی هفته آغازین دور برگشت، دیدار دو تیم پیکان تهران و سایپای البرز در خانه والیبال تهران است که دو رقیب دیرینه لیگ برتر والیبال به مصاف یکدیگر می‌روند. پیمان اکبری سرمربی پیکان که قهرمانی در ادوار مختلف لیگ برتر والیبال را در پرونده کاری خود دارد، به خوبی می‌داند برای حفظ جایگاه خود در جدول این رقابت‌ها، در آغاز دور برگشت باید حتما سایپا را از پیش رو بردارد.

از سوی دیگر شاگردان جوان فرهاد نفرزاده نیز جهت قرار گرفتن در جمع 4 تیم برتر و راهیابی به بازی های پلی‌آف انگیزه زیادی برای پیروزی در مسابقات خود دارند. پیکان در دور رفت 3 بر صفر پیروز شد که این موضوع انگیزه‌ای برای بازیکنان جوان سایپا است تا با هدف جبران شکست دور رفت به میدان بروند اما از سوی دیگر پیکان در این دیدار میزبان است.

تیم والیبال پیشگامان کویر یزد صدرنشین این رقابت ها، در نخستین بازی دور برگشت مهمان تیم آلومینیوم المهدی است، تیمی که در بازی های خانگی تجربه پیروزی برابر تیمهایی چون کاله، سایپا، میزان خراسان و شهرداری تبریز را در پرونده کاری دور رفت خود دارد. بنابر این نباید دیدار پیشگامان با شاگردان محمدرضا دامغانی سرمربی تیم آلومینیوم المهدی را بازی راحت تصور کرد.
تیم پیشگامان در بازی دور رفت با هدایت عباسعلی میرحسینی سه بر یک به پیروزی رسیدند، اما بازی برگشت کار آسانی برای آنان نخواهد بود.

کاله مازندران قهرمان دوره گذشته این رقابت‌ها که در حال حاضر با 21 امتیاز در رتبه چهارم جدول لیگ برتر والیبال قرار دارد، در دوازدهمین بازی خود این هفته میزبان نوین کشاورز در سالن پیامبر اعظم خواهد بود. شاگردان بهروز عطایی سرمربی کاله فرصت مناسبی در این هفته دارند که با شکست نوین کشاورز، تیمی که در مکان یازدهم جدول قرار دارد، فاصله خود با تعقیب کنندگان در جدول لیگ برتر افزایش داده و حتی به جایگاه سوم صعود کند. مسعود آرمات و بازیکنان نوین کشاورز در بازی رفت نیز در خانه والیبال تهران سه بر صفر مغلوب کاله شدند.

در نخستین بازی دور برگشت لیگ برتر والیبال تیم های شهرداری ارومیه و میزان خراسان در سالن غدیر ارومیه به مصاف یکدیگر خواهند رفت. تیم میزان با هدایت جبار قوچان نژاد در بازی رفت در مشهد سه بر یک به پیروزی رسید اما این هفته در حالی به مصاف شهرداری ارومیه می رود که مهمان است و باید در برابر حدود پنج تا شش هزار تماشاگر ارومیه ای بازی کند.
سرمربی صربستانی تیم والیبال شهرداری ارومیه نیز به خوبی می داند که پیروزی در این بازی خانگی حکم صعود به شش تیم برتر در جدول را دارد و هرگز حاضر به از دست دادن این فرصت نخواهد بود.

در هفتادومین بازی لیگ برتر والیبال سال 91، تیم انتهای جدولی بازرگانی جواهری میزبان شهرداری تبریز در گنبد است. شاگردان رضا ابراهیمی که در یازده بازی دور رفت هیچ پیروزی در کارنامه خود ندارند، شاید پیروزی در برابر شهرداری تبریز باعث بازگشت هویت واقعی این تیم شود. احمد مساجدی که به تازگی سکان هدایت تیم شهرداری تبریز را بر عهده گرفته، اولین تجربه خود را به عنوان سرمربی در لیگ برتر تجربه می کند و انگیزه زیادی برای موفقیت در این مسابقات دارد.

شاگردان مساجدی شهرداری تبریز در بازی رفت سه بر یک به پیروزی رسیدند، اما تیم والیبال بازرگانی جواهری دیگر چیزی برای از دست دادند، ندارد و به همین دلیل پیش بینی بازی سختی برای شهرداری تبریز در آغاز دور برگشت می توان داشت.

حسین معدنی سرمربی تیم والیبال باریج اسانس که دور رفت را با عنوان دهمی به پایان رساند، در آخرین بازی هفته نخست دور برگشت میزبان شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی تیم والیبال متین ورامین است.

متین که با 22 امتیاز در رتبه سوم جدول این رقابت ها قرار دارد، در بازی رفت سه بر صفر به پیروزی رسید و امید یک پیروزی دیگر راهی کاشان می شود.

برنامه کامل هفته نخست دور برگشت:
 شهرداری ارومیه – میزان خراسان، سالن غدیر، ساعت 16
کاله مازندران – نوین کشاورز، سالن پیامبر اعظم، ساعت 16
آلومینیوم المهدی –پیشگامان کویر یزد، سالن فجر، ساعت 16
بازرگانی جواهری – شهرداری تبریز، سالن المپیک، ساعت 16
پیکان تهران – سایپا البرز، خانه والیبال، ساعت 16
باریج اسانس – متین ورامین، سالن تختی، ساعت 16

جدول لیگ در پایان دور رفت:
1- پیشگامان کویر یزد 24 امتیاز
2- پیکان تهران 22 امتیاز
3- متین ورامین 22 امتیاز
4- کاله مازندران 21 امتیاز
5- میزان خراسان 21 امتیاز
6- سایپای البرز 20 امتیاز
7- شهرداری ارومیه 18 امتیاز
8- آلومینیوم المهدی 16 امتیاز
9- شهرداری تبریز 11 امتیاز
10- باریج اسانس 10 امتیاز
11- نوین کشاورز 9 امتیاز
12- بازرگانی جواهری 2 امتیاز

 

 

زرینی:در لیگ جهانی برای بهترین نتیجه می جنگیم/با کاله به فینال می رویم

 

در بین علاقه‌مندان به رشته ورزشی والیبال ایران هیچ کس نیست که با نام "حمزه زرینی" آشنا نباشد. قدرتی‌زن توانای تیم ملی و باشگاه کاله که در سال‌های اخیر پای ثابت همه افتخارات والیبال ایران بوده است.

پایان دور رفت رقابت‌های لیگ برتر، قرعه‌کشی مسابقه‌های لیگ جهانی و حاشیه‌های همیشگی والیبال بهانه‌هایی بود تا خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به سراغ حمزه زرینی ملی‌پوش محبوب تیم کاله برود و با او به گفت‌وگو بنشیند.

* با توجه به پایان دور رفت رقابت‌های لیگ برتر ارزیابی شما از سطح کیفی مسابقه‌ها چیست؟

در ابتدای فصل مصاحبه‌ای با هم داشتیم و گفتم امسال همه تیم‌ها قدرتمند هستند و شما گفتید که این جمله تکراری را هر سال همه بازیکنان می‌گویند اما همان طور که دیدید این فصل با همیشه متفاوت بود. زمانی بود که هیچ خطری بازیکنان ملی‌پوش را تهدید نمی‌کرد و هیچ کس نمی‌توانست به جای آن‌ها نزدیک شود. اما حالا خوشبختانه در همه پست‌ها بازیکنان جوانی حضور دارند و هیچ بازیکنی حتی در تیم ملی حاشیه امنیت ندارد. در لیگ برتر امسال بازیکنان خوب در تیم‌های مختلف پخش شده‌اند و آن تیم‌هایی که بازیکنان ملی‌پوش کمتری دارند در عوض بازیکنان خارجی خیلی خوبی را به خدمت گرفته‌اند. در مجموع باید بگویم تیم‌ها خیلی به هم نزدیک بودند. تیم‌های اول تا هفتم جدول رده‌بندی از نظر امتیازی خیلی به هم نزدیک هستند. اگر تیم اول لیگ دو هفته باخت داشته باشد تا رده هفتم سقوط می‌کند.

* عملکرد تیم والیبال کاله را در نیم فصل چگونه می‌بینید؟

تیم ما در دور رفت نتیجه خوبی نگرفت و باخت‌هایی را دادیم که باید در آن‌ها پیروز می‌شدیم. ما در ابتدای فصل خوب بودیم اما در چند مسابقه بد بازی کردیم. خودمان هم این موضوع را قبول داریم. واقعا داوری‌ها هم در رقم خوردن نتایج ما تاثیرگذار بود. به هر حال فیلم بازی‌های تیم ما موجود است و به راحتی می‌توان دید که اشتباه‌های تاثیرگذاری در بازی‌های تیم کاله از سوی داوران روی داده است.

همه می‌دانند که در والیبال ست نخست خیلی تعیین کننده است و هر تیم در گیم اول بازی پیروز شود احتمال بردش بالا می‌رود. در امتیازهایی نتیجه کلی بازی تعیین می‌شود. ما خودمان هم در چند بازی خوب کار نکردیم شاید هم غرور داشتیم و عوامل دیگری هم دست به دست هم داد تا نتوانیم پیروز میدان باشیم. باز هم می‌گویم در رقم خوردن این نتایج داوری هم بی‌تاثیر نبود.

* قبول دارید که کاله مقابل تیم‌های قدرتمند خیلی بهتر از سایر حریفان خود بازی می‌کند؟

قبول دارم چرا که مقابل تیم‌های قوی ما انگیزه بالایی داریم. حالا در شرایط فعلی مقابل تیم‌های ضعیف هم با تمام انگیزه به میدان می‌رویم. اما در دور رفت شاید مقابل برخی از تیم‌های ضعیف بی‌تجربگی کردیم و خیلی راحت بازی را از دست دادیم و تصورمان این بود که هر زمان بخواهیم می‌توانیم جریان بازی را در دست بگیریم. ولی سرانجام پیروز نشدیم. به هر حال تجربه خوبی به دست آوردیم. درست است که باخت‌های زیادی در نیم فصل داشتیم اما خوشبختانه به موقع باختیم تا هوشیار شویم و در دور برگشت ساده امتیاز ندهیم.

* در چند هفته کاله زیاد مصدوم داد. آیا این موضوع در باخت‌های متوالی تیم شما اثر گذاشت؟

همه چیز دست به دست هم داد تا چند هفته نتیجه نگیریم. پاسور ما در نخستین امتیازهای بازی اول فصل دچار شکستگی انگشت شد. بعد از آن رضا قرا دچار پیچ‌خوردگی از ناحیه مچ پا شد. همچنین موسوی هم از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد و یک بازی به زور در زمین ایستاد. خود من هم در بازی سوم فصل توب به انگشتم خورد و آسیب دیدگی چند سال قبلم تشدید شد. همه این مسائل موجب شد که نتیجه دلخواه را در دور رفت نگیریم اما خوشبختانه موفق شدیم از این بحران خارج شویم.

* عباس برقی به کادر فنی تیم کاله اضافه شده است،‌نظر شما درباره همکاری با وی چیست؟

ان‌شاءالله بتوانیم در خدمت برقی باشیم. آمدن وی را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم که بتواند به ما کمک کند تا در دور برگشت به اهداف خود برسیم.

* هدف شما و باشگاه کاله از حضور در دور برگشت چیست؟

برنامه‌ریزی طوری است که در دور برگشت برای قرار گرفتن در رده اول و دوم جدول رده‌بندی مبارزه می‌کنیم. تا اگر پلی‌آف لیگ والیبال هشت تیمی شود کارمان ساده‌تر شود. ما روی قرار گرفتن در رده اول یا دوم جدول تمرکز می‌کنیم. فرقی نمی‌کند در کدام یک از این دو رتبه قرار بگیریم چرا که فینال لیگ به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود. به امید خدا مطمئن هستم می‌توانیم به این هدف برسیم.

دیدار تیم های والیبال کاله مازندران و نوین کشاورز

* با وجود بالا رفتن سطح کیفی مسابقه‌ها متاسفانه حاشیه‌ها نیز نسبت به فصل قبل بیشتر شد و شاهد گسترش بداخلاقی از سوی تماشاگران و بازیکنان بودیم. نظر شما نسبت به این موضوع چیست؟

قبول دارم که اعتراض‌ها خیلی بیشتر شده است. گاهی من به عنوان بازیکن به دلایلی ممکن است نتوانم آن گونه که از خودم انتظار دارم بازی کنم. به هر حال ما انسان هستیم و ماشین نیستیم که همیشه در یک سطح کار کنیم. واقعا داوری در ایجاد حاشیه‌ها بی‌تقصیر نبود. چرا که در خیلی از بازی‌ها ضعیف عمل کردند همچنین فحاشی‌ها خیلی زیاد شده است. خودم یکی از ملی‌پوشانی هستم که نمی‌دانم چرا در سالن‌های مختلف مورد توهین قرار می‌گیرم. ما سال‌ها برای والیبال ایران زحمت کشیده‌ایم ولی نمی‌دانم چنین حاشیه‌هایی برای ما پیش می‌آید. شاید چون والیبال پیشرفت کرده است این اشکالات هم به وجود آمده است.

* خود شما در شهر آمل چقدر با بداخلاقی از سوی هواداران تیم کاله برخورد می‌کنید؟

واقعا رفتار تیم میزبان در چگونگی برخورد تماشاگران با حریف تاثیرگذار است. همان طور که در بازی‌ با ورامین برخی از تماشاگران علیه یکی از بازیکنان حریف شعارهایی دادند. بازیکن هم طوری وانمود می‌کرد که چیزی به سوی او پرت شده است. شخصا خیلی تند پیش تماشاگران تیمم رفتم و خواستم که فقط تیم کاله را تشویق کنند و به هواداران حریف کاری نداشته باشند. بعد از آن هم جریان خیلی آرام‌تر شد. در نهایت هم بازی را بردیم. واقعا در شهر آمل که البته حاشیه‌ها خیلی کم است وقتی مربی یا بازیکنان از تماشاگران بخواهند که به حریف کاری نداشته باشند جو سالن آرام‌تر می‌شود. اما در شهرهایی مثل یزد که تماشاگران از شروع مسابقه به تیم ما توهین کردند هیچ کس از آن‌ها نخواست که شعارهای خود را تغییر دهند. به هرحال در شهرهای مختلف این اتفاق‌ها می‌افتد.

* نظر شما به عنون یکی از ملی‌پوشان ایران درباره قرعه‌کشی مسابقه‌های لیگ جهانی و حریفان ایران در مرحله مقدماتی چیست؟

به نظر من گروه ما سخت‌تر از دو گروه دیگر است. البته این فقط نظر من نیست. پاسور کاله در تیم ملی صربستان بازی می‌کند. او هم می‌گفت که واقعا در سخت‌ترین گروه قرار داریم. از گروه ما سه تیم بالا می‌رود اما از گروه آخر یک تیم بالا می‌برود و تیم‌های سقوط کننده هم از همان گروه سوم هستند. این هم حسن تیم ملی ایران است که رنکینگ بالایی قرار دارد و می‌تواند در لیگ جهانی بماند. امسال ما برای کسب تجربه می‌رویم و می‌خواهیم که بهترین نتیجه را هم بگیریم. به هر حال تیم‌های قدرتمندی مثل کوبا و روسیه که همه سابقه قهرمانی در سطح جهان را دارند خیلی کار ما را سخت می‌کند. اما همین سختی‌هاست که یک بازیکن یا تیم را می‌سازد. امیدوارم بتوانیم تجربه کافی را برای حضور در دوره‌های بعدی به دست آوریم.

* فکر می‌کنید چقدر شانس داریم تا در تهران از حریفانی چون آلمان امتیاز بگیریم؟

صددرصد ما برای پیروزی در بازی‌های مختلف به میدان می‌رویم. البته نباید فراموش کنیم روزی آرزو داشتیم چنین حریفانی را فقط از نزدیک ببینیم و بعد آرزو می‌کردیم که مقابل آن‌ها بازی کنیم و پیروز شویم و همان طور که مشاهده کردید در جام جهانی آن‌ها را شکست دادیم. به امید خدا در لیگ جهانی هم برای ارائه بهترین نمایش خود به میدان می‌رویم. برد و باخت برای ما زیاد مهم نیست ولی طوری بازی می‌کنیم که تماشاگران و مردم ایران از ما راضی باشند. همین که هواداران از ما راضی باشند یعنی به همه اهداف خود رسیده‌ایم.

 

علیرضا نادی:دور برگشت را با قدرت اغاز میکنم

علیرضا نادی روزپنجشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود:بازیکنان تیم ارومیه، غیرت وتعصب خاصی در زمین دارند و خوشحالم که تیم بدون حاشیه ای داریم.

وی اظهار کرد: در دیدارهای دور برگشت وضعیت خوبی خواهیم داشت و در صورت جذب یک بازیکن مطمئن و آماده در پست دریافت کننده قدرتی بسیاری از مشکلات مان حل می شود.

نادی افزود: رقابتهای امسال بسیار فشرده و سنگین است و امتیازگیری برای تمام تیم ها سخت و دشوار است.

وی گفت: بازیکنان جوان ما با وجود اینکه اولین تجربه حضور در رقابت های لیگ برتر را دارند، درخشش خوبی از خود نشان داده اند.

وی ادامه داد: تماشاگران ارومیه ای باید حوصله داشته باشند و مثل همیشه با حمایت و تشویق های پرشور خود موجب افزایش روحیه برای تیم محبوبشان شوند.

نادی با اشاره به خاطره خوبش از بازیهای کاپ والیبال مردان آسیا که مرداد ماه سال 89 در ارومیه برگزار شد و ابراز خرسندی از حضور خود در تیم ارومیه گفت: من از شهر ارومیه خاطره خوبی دارم و تشویق های بی امان و پرشور تماشاگران ارومیه ای که موجب قهرمانی ایران در مسابقات کاپ آسیا را فراهم کرد، فراموش نمی کنم.

وی با بیان اینکه هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت افزود: قدم های نخست رقابتهای دور برگشت را با تمام قدرت برمی داریم و کسب امتیازات دو بازی خانگی مقابل میزان خراسان و کاله آمل برایمان بسیار حیاتی است.

طبقه بندی: برنامه بازی ها، خبر والیبال،

[ جمعه 24 آذر 1391 ] [ 01:58 ب.ظ ] [ narges ]

[ والیبالی() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه